Jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim?

Urządzając łazienkę w stylu skandynawskim, należy postawić na jasne kolory. Świetnie sprawdzają się beże, szarości oraz klasyczna biel. Płytki w łazience w tej stylistyce powinny być utrzymane w stonowanych barwach. Zrezygnuj z materiałów w intensywnych kolorach. Ściany możesz pokryć białymi cegiełkami lub kaflami imitującymi drewno. Świetnie sprawdzi się również beton architektoniczny. Na podłodze skandynawskiej łazienki można położyć płytki mozaikowe lub kafle imitujące jasne drewno. Wybierając meble, należy postawić na biel. Niektóre elementy mogą być utrzymane w czerni, jednak nie wolno przesadzać z tym kolorem, ponieważ można otrzymać efekt odwrotny od pożądanego. Armatura w łazience skandynawskiej powinna być ciemniejsza, aby tworzyć kontrast. Warto sięgnąć po szare, czarne lub złote baterie prysznicowe i zlewowe. Ciekawą opcją jest również wybór prysznica z czarnym obramowaniem.

Materiały w stylu skandynawskim w łazience

Urządzając łazienkę w stylu skandynawskim, należy sięgnąć po produkty ze szkła, metalu, betonu lub drewna. Oczywiście doskonale sprawdzą się również akcesoria wykonane z tworzyw imitujących te materiały.

SZKŁO

METAL

BETON

DREWNO

Dekoracja okna w łazience w stylu skandynawskim

Dekorując okno w łazience skandynawskiej, warto sięgnąć po roletę utrzymaną w jasnych barwach. Należy zrezygnować z osłon okiennych w intensywnych kolorach, np. zielonym czy niebieskim. Wybierając typ rolety, warto postawić na modele gładkie lub dzień-noc. Pierwsze z nich będą stanowiły wyłącznie skromny dodatek. Sprawdzą się w łazienkach, które posiadają już kontrastowe dodatki. Natomiast rolety dzień-noc to świetne rozwiązanie do wnętrz utrzymanych w stonowanych jasnych barwach, które wymagają dobrania wyróżniających się dekoracji. Roleta dzień-noc nada pomieszczeniu charakteru i będzie stanowiła elegancką, przyciągającą wzrok ozdobę. Szeroki wybór rolet, które doskonale sprawdzą się w łazienkach skandynawskich, znajdziesz na stronie https://minirolety.pl/. Producent posiada zarówno gładkie, delikatne produkty, jak i nieco bardziej wyróżniające się rolety dzień-noc. W ofercie tego sklepu znajdziesz także rolety termoizolacyjne i zaciemniające, które świetnie sprawdzą się w łazience i sypialni.

Dodatki do łazienki w stylu skandynawskim

Wybierając dodatki do łazienki skandynawskiej, warto postawić na produkty nawiązujące do natury. Świetnie sprawdzą się plakaty z motywami zielonych roślin, zwierząt lub drewna. Ciekawą opcją jest również umieszczenie na ścianie mchu chrobotka. Należy jednak pamiętać, że ten materiał wymaga szczególnego zabezpieczenia, ponieważ wilgoć może niekorzystnie wpłynąć na jego estetykę. W łazience skandynawskiej powinno się znaleźć również odpowiednie lustro. Najlepiej sięgnąć po model okrągły, zawieszany na sznurze. Świetnym rozwiązaniem jest także zakup lustra w grubej, drewnianej ramie. W łazience w stylu skandynawskim warto także umieścić rośliny (żywe lub sztuczne). Świetnie prezentuje się m.in. monstera, kroton, zamiokulkas, skrzydłokwiat oraz zielistka. Rośliny warto umieścić w donicach imitujących drewno lub osłonkach ze sznura.