Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?

Sypialnia w stylu skandynawskim to dość uniwersalne rozwiązanie. Wspomniany styl jest na swój sposób minimalistyczny, jednak w przeciwieństwie do nowoczesnych wnętrz, często nawiązuje do naturalnych materiałów oraz jasnych barw. Z tego właśnie powodu warto pomalować omawiane pomieszczenie na jasne i neutralne kolory. Najlepiej sprawdzi się biel, jednak dobrym pomysłem jest także błękit czy écru. Pozwala to także na dowolność pod względem doboru mebli, które zgodnie z założeniem stylistyki powinny być wykonane z drewna, najlepiej również jasnego, takiego jak buk czy klon. Ciekawym urozmaiceniem takiego pokoju jest pomalowanie jednej ze ścian na kontrastującą barwę, na przykład ciemną zieleń. Zamiast tego dobrze się sprawdzi także tapeta w stylu skandynawskim (np. przedstawiająca las). Interesującym dodatkiem może być również stolik kawowy lub inny mebel. Architekci wnętrz polecają też ustawienie w sypialni roślinności, najlepiej pozbawionej kwiatów.

Sposób na urządzenie okna w sypialni

Żeby urozmaicić wygląd pomieszczenia, warto postawić na dekorację okna. Z tego powodu można na parapecie ustawić zielone rośliny, np. bluszcz czy różnego rodzaju sukulenty. Doniczka powinna pasować kolorystycznie do ścian lub parapetu. Zasłony nie są wskazane do sypialni w stylu skandynawskim, ponieważ są duże i przytłaczające. Znacznie lepiej w tym przypadku sprawdzą się rolety okienne których kolor będzie adekwatny do ścian, mebli lub dodatków. Zabezpieczą przed nadmiernym oświetleniem i ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Dobrym pomysłem są również drewniane figurki, które powinny pasować do mebli. Zarówno w przypadku wspomnianych wyżej roślin, jak i figurek i innych tego rodzaju dekoracji, należy zadbać o to, żeby okno mogło nadal swobodnie się otwierać.

Rośliny

Rolety

Figurki

Stolik kawowy do sypialni w stylu skandynawskim

Stolik kawowy w stylu skandynawskim będzie dobrym rozwiązaniem dla pomieszczeń o większym metrażu, które ze względu na minimalizm omawianej stylistyki mogą być odrobinę nudne i mało przytulne. Tego rodzaju mebel może natomiast przełamać tę prostotę w subtelny sposób. Tutaj także warto postawić na model drewniany, choć dobrze sprawdzi się też połączenie drewna z metalem.

Tapeta do sypialni w stylu skandynawskim

Tapeta do sypialni w stylu skandynawskim zadziała podobnie do omówionego wyżej stolika. Przełamie minimalizm i sprawi, że wnętrze będzie odrobinę bardziej przytulne. Zwykle są to jasne produkty, które mogą mieć różne nadruki. Dobrze sprawdzą się modele z jasnym wzorem geometrycznym (np. w paski lub w kropki), choć eksperci często polecają także wybór fototapety przedstawiające lasy iglaste w zimnych odcieniach zieleni. Jak wspomnieliśmy wcześniej, tapeta powinna znaleźć się tylko na jednej ze ścian, dzięki czemu nie będzie przytłaczać. Można ją umieścić na przykład za łóżkiem lub w pobliżu stolika kawowego.